spot_img

4 potraviny, které vynechejte, pokud se chcete vyhnout tloustnutí v oblasti pasu: Toto vám způsobuje zbytečné problémy

Oblast bříška je opravdu pro mnohé ženy mimořádně problematická. Pokud se chcete vyhnout tloustnutí v této části, zaměřte se na svou stravu. Některé potraviny byste totiž měli úplně vynechat. Víte však, které to jsou?

4 potraviny, které vynechejte, pokud se chcete vyhnout tloustnutí v oblasti pasu
4 potraviny, které vynechejte, pokud se chcete vyhnout tloustnutí v oblasti pasu
ZDROJ PROFIMEDIA
Pokud chce člověk zhubnout, opravdu si třeba uvědomit, že strava tvoří 80% úspěchu. No a pro oblast pasu a bříška to platí dvojnásob, protože se právě v této části těla, tuk usazuje nejrychleji a nejtěžší se ho potom člověk zbavuje. Podívejte se, které potraviny vám více škodí než pomáhají. Když se jich vzdáte, kýžený štíhlý pas, dosáhnete mnohem dříve než jste předpokládali.

 1. Cukr
  Na prvním místě je potravina, kterou zřejmě tušíte, že je třeba zcela eliminovat. Ano jde o cukr. Je to zkrátka při hubnutí strašák číslo jedna. Kromě toho, že se tuk, který se vám po jeho konzumaci extrémně snadno usazuje, skutečně těžko shazuje, je zodpovědný za mnohé civilizační onemocnění, jakými jsou cukrovka, obezita, či dokonce rakovina nebo kardiovaskulární choroby. Vědci už dokonce přišli na to jak z cukru tloustneme.

Nepřehlédněte: Dokonalé ženské boky už během dvou týdnů. Vytvarujte si zadek a zároveň uberte centimetry ze stehen

Funguje to jednoduše – kalorie ze sacharózy nás sice extrémně rychle zasytí, ale udělají to na minimální čas. Pak se jen automaticky uloží v našem těle. Navíc cukr sám o sobě je návykový, proto je náročné vzdát se ho. Zkuste jít na to postupně a po týdnu detoxu, ho už ani nebudete potřebovat.

„Ze stravy třeba jednoznačně vyloučit hlavně bílý rafinovaný cukr, který se nachází v mnoha potravinách. Zapomeňte na jakékoliv sladkosti, zmrzlinu, pečivo, bílou mouku. Právě bílý cukr se totiž v břišní oblasti nejvíce usazuje. Ve stravě si dopřejte proteiny, zdravé tuky, zeleninu a některé druhy ovoce, „vyvetľuje fitness trenér Milan Kožík.

 1. Pečivo
  Bílá mouka, kynuté těsto, koláčky, chléb, rohlíky, preclíky – tomu všemu je třeba říci sbohem. Samy o sobě mají vysoký glykemický index, čímž způsobují výkyvy hladiny cukru v krvi. To se projevuje i dobře známým vlčím hladem, po relativně krátké době, což je sníte. Navíc právě tyto potraviny jsou zodpovědné za vypouklé bříško, ve značné míře. Uvidíte, že už po pár dnech budete na sobě vidět pozitivní výsledky, pokud se dokážete pečiva vzdát.
 2. Tvrdé a tavené sýry
  Ačkoliv se to nezdá, jejich složení nemusí být až tak ideální, jak jste si možná mysleli. Většinou se do nich přidává mnohem více soli, konzervačních látek a přibírá se z nich skutečně velmi rychle. Proto je dobré se takovým druhem sýrů vyhnout. Spíše sáhněte po mozzarelly, či Buratti.
 3. Alkohol a perlivé nápoje
  V tomto případě byste měli být nekompromisní. Tedy pokud se chcete vyhnout tzv. „Pivnímu“ bříšku určitě. Zapomeňte i na ten sklenku vína večer. Právě to může být důvod, proč se vám nedaří shodit, přestože cvičíte a stravujete se zdravě. Alkohol sám o sobě zavodňuje, obsahuje hodně cukru a zbytečných kalorií, navíc se to projeví i na pokožce, která pak působí více unaveně a mdle jako běžně. Stejně i perlivé nápoje nejsou žádanými. Zbytečně nafukují – ideální je dát si vždy čistou vodu, či bylinné čaje.

Příklad kolik kalorií, díky skleničce přijmete navíc:

pohár bílého suchého vína 90 – 120 kcal
pohár červeného vína 130 – 150 kcal
0,5 l piva – 200 kcal

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články