Domů Rady a Návody Jak se správně sbalit při stěhování?

Jak se správně sbalit při stěhování?

0
9

Na stěhování je pravděpodobně nejsložitější správně zabalit věci tak, abyste v nich měli pořádek a aby vám vybalování nezabralo několik dní. S největší pravděpodobností neodstěhujete vše jedním autem, přesto je ale ve vašem zájmu, aby věcí bylo co nejméně a byly co nejefektivněji zabalené.

Zajistěte si dostatek krabic

Při balení samozřejmě budete potřebovat krabice a obalové materiály. Zkuste sehnat co nejvíce bublinkové folie nebo pelaspanu. Poslouží ale i zmačkané noviny nebo staré oblečení. Dále si připravte nůžky, širokou lepicí pásku a štítky k označení jednotlivých krabic spolu s popisovači. Balit začněte systematicky a bez milosti vyhazujte věci, které nebudete potřebovat. Čím méně věcí povezete, tím lépe.

Nejlepší je postupovat od jedné místnosti k druhé a krabice oddělovat. Na každou krabici pak pečlivě vypište místnost a veškerý obsah. Je také dobré napsat případné upozornění, jestli se uvnitř nenacházejí křehké věci. Usnadníte si tak vybalování, kdy už budete přesně vědět, kterou krabici vynosíte do kuchyně, kterou do obývacího pokoje a kterou do ložnice.

Osobní věci zabalte zvlášť

Vyhraďte si jednu krabici nebo kufr na osobní věci, které vám vystačí na několik dní. Měli byste zde mít hygienické potřeby, ručník, pyžamo, léky a další věci, bez kterých se denně neobejdete. Nejspíš totiž nestihnete vybalit hned ten samý den, kdy věci přivezete, a alespoň nebudete muset prohledávat různé krabice, abyste našli kartáček na zuby.

Držte se pravidla, že těžké věci by měly přijít do menších krabic, lehčí do větších. Vyhnete se tak nebezpečnému přeplnění. V krabici by neměly zbýt žádné mezery, aby věci uvnitř volně nelétaly. Pokud jsou, vyplňte je novinami. Jednotlivé krabice pak popište čísly od nejdůležitější po nejméně důležité a v tomto pořadí je v novém domě vybalujte.

BEZ KOMENTÁŘE