spot_img

Feraty zpřístupnili turistům

Jde o první Feratu ve vysokohorském prostředí ve Vysokých Tatrách.
Od uplynulého týdne je ve Vysokých Tatrách turistům přístupná první feráty ve vysokohorském prostředí. Nástup na ni je pod Příčným sedlem a vede souběžně s existujícím chodníkem.

Jak na své internetové stránce informuje Sdružení cestovního ruchu Vysoké Tatry (ZCR VT), její vybudováním se stal chodník vedoucí náročným terénem bezpečnějším a rychlejším.

extrémní sport

„Nástup na Feratu je poměrné dlouhý, musíte nejprve vystoupit na Téryho chatu a pokračovat dále do rozcestí pod Sedielkom,“ upozorňuje ZCR VT s tím, že na Feratu je třeba vyrazit brzy ráno, protože spolu s přechodem do Velké Studené doliny je celá trasa celodenním túrou.

Zároveň doporučuje vystrojit se Ferátové setem, i když jde o Feratu náročnosti A a také zajistit si pojištění na zásah Horské záchranné služby. „Upozorňujeme, že feráty se řadí mezi extrémní sporty,“ připomíná.

Feráty v příčném sedle je náhradním řešením za původně plánovanou Feratu od vodopádu Skok na Přední Solisko v Mlynické dolině, kterou nebylo možné zrealizovat pro druhovou ochranu přírody, migrační trasu chráněných živočichů. Vybudoval ji Klub Slovenská turistů v rámci Interreg projektu Hory bez hranic.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články