Domů Cestování Aktivní dovolená v Rakousku doplněna o odpočinek v termálních lázních

Aktivní dovolená v Rakousku doplněna o odpočinek v termálních lázních

0
3

Dochází vám nápady na zimní dovolenou, kterou nechcete strávit jen a jen lyžováním? Rakousko nabízí zpestření v podobě teplých termálních vod. V areálech termálních lázní se často nachází také saunový svět. Pokud pro vás tedy teplota vody nebude pro relax stačit, teplota finské sauny vám vše vynahradí.

Lyžování v Rakousku

Lyžování v Rakousku je typickou zimní dovolenou pro mnoho z nás, dokáže však dokáže být poměrně vyčerpávající, čemuž nepřidává ani mrazivé počasí. Mnoho hotelů nabízí lyžování v Rakousku se skipasem, které jsou v rámci pobytových balíčků cenově výhodné. Lyžování si pak chceme dosyta užít a prohánět se na sjezdovkách co možná nejdéle.

Sousední země nabízí kromě tradičnějších destinací také lyžování na ledovci Rakousko. Cestovní kancelář Traveller nabízí možnost lyžování například na Kaprunu, Pitztalském ledovci, Ötztalském ledovci nebo Möllatském ledovci. Jen pro zajímavost – Kitzsteinhorn – Kaprun je první ledovcová oblast Rakouska, která nabízí zážitky po celý rok.

Až se vám po pár dnech lyžování přejí, protože lyžovat několik dní v kuse dokáží snad jen naprostí milovníci, mohl by vám přijít vhod výlet do termálních lázní.

Termální lázně v Rakousku

Rakousko nabízí velké množství lázní, které je možné navštívit. Vybírat si budete moci vybírat například na základě toho, které jsou nejblíž vašeho lyžařského střediska. Velmi oblíbené termální lázně Rakousko jsou Laa, která se nachází nepříliš daleko za hranicemi s Českou republikou. Nabízí termální vodu o teplotě 42°C s příjemným ph 7,36, což je pro pokožku těla velmi prospěšné.

Navštívit však můžete i jiné termální lázně, jako například Tauern Spa Zell am See – Kaprun. Zde naleznete Nejen termální vodu, ale také saunový svět, léčebné kúry, dětský svět a nechybí ani sportovní a fitness prostory.

Lyžování Rakousko si spolu s péčí v termálních lázních zamilujete a jistě zde své volné dny nebudete trávit pouze jednu zimu.

BEZ KOMENTÁŘE