spot_img

Jíst mražený med je novým trendem. Odborníci varují před vedlejšími účinky

Viděli to už miliony lidí po celém světě. Komentovali to weby deníků The New York Times, The Independent či magazíny People, Ženské Health a mnohé další.

Co si získalo jejich pozornost? Nejnovější letní trend na sociálních sítích – no tentokrát to není zábavný tanec ani karaoke.

Je to mražený med.

Jde o jednoduchý experiment. Med stačí nalít do plastové láhve, zavíčkujeme a dát do mrazáku dnem vzhůru. Když po pár hodinách láhev vyberete, při stlačení začne z jejího hrdla vytékat třpytivý lepivá hmota podobná želatině.

Pak se už do ní stačí jen pořádně zakousnout. Vlogeri a TikTokeri to prezentují jako nejlepší letní chladivou pochoutku a jedí toho obrovské množství.

Jde jen o neškodnou kratochvíli nebo může konzumace medu v této formě a větším množství ublížit? A co dělá chlad s medem a jeho kvalitou?

Dostavit se mohou zažívací potíže

„Konzumace medu je zdravá a bezpečná u většiny lidí. Riziko může být u silných alergiků, kteří mohou po konzumaci medu z květů pociťovat alergické projevy včetně otoku úst, nevolnosti nebo průjmu,“ říká pro SME gastroenterolog Tibor Hlavatý a dodává, že obecně je med velmi dobře stravitelný.

Otázkou je však zkonzumované množství medu v tomto upraveném stavu. V nové zábavné formě je totiž mnohem lákavější pro mladé, což může být nebezpečné zejména při snědení většího množství.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články