spot_img

Chcete si prodloužit léto a doplnit zážitky?

Skvělé místo pro celou rodinu.

Piešťany jsou místem, které si vaši návštěvu rozhodně zaslouží. A nejen pro lázně. O lázeňských službách a procedurách mluvit nemusíme, jsou zárukou nejvyšší kvality odpočinku a regenerace a poskytují nezaměnitelné ozdravné pobyty. Atmosférou, gastronomií, milými obchůdky s výjimečnou duší a kavárničkami na pěší zóně, ze kterých si nebudete umět vybrat, jsou však Piešťany víc než jen to. Dokonalou idylkou.

Po obou stranách Váhu na místě někdejších lužních lesů se v Piešťanech rozprostírají dva rozlehlé parky – lázeňský a městský. Díky nim se Piešťany řadí k Slovenské městům, kde je na jednoho obyvatele největší plocha zeleně. Parky do značné míry určují nejen atmosféru centra města i jeho lázeňské ostrovní části, ale i životní styl obyvatel. Parky navozují okamžitý pocit uvolnění a pohody.

Stromy, jaké jste ještě neviděli
Lázeňský ostrov je nádherné místo, obklopující lázeňské domy, takové zelené, že vás na první pohled ohromí. Táhne se od zemského mostu po golfové hřiště v jeho severní části. Tak jako skoro všechno v Piešťanech vznikl díky rodině Winterů. Větší pozornost se mu začala věnovat zejména po vybudování dvou reprezentativních objektů na levé straně Váhu – dnes už neexistujících Františkových lázní (1898) a nejznámějšího piešťanského lázeňského hotelu Thermia Palace (1912).

Během toho, jak jím budete procházet, objevíte stromy, které jinde na Slovensku najdete jen těžko. Nepřehlédnutelné jsou zejména stodvacetiletou platany, na hrázi při obtokovým rameni Váhu roste zase teplomilná dřezovec trojtŕňová. V jižní části parku můžete zahlédnout vzácný javor Grosser. Při procházce snadno spatříte ginko a oproti jezírkům zvláštní dřevinu – judášovec strukový. Trsy jeho květů vyrůstají přímo z kmene, tento mimořádný jev se nazývá kauliflória. Vzácným druhem lázeňského parku je například i kryptoméroa japonská – japonský cedr. Před Thermiou objevíte cypřiše, smrky pichlavé původem z Colorada i cédrovec pocházející z Kalifornie.

Piešťany z nebe (zdroj: Juraj Sedlák / Piešťanský týden)
Celý lázeňský ostrov je otevřený veřejnosti, takže ho můžete navštívit kdykoliv pouze tak. Nebo si rovnou pořiďte lázeňský pobyt s jedinečnými procedurami – Zrkadlisko s termální minerální vodou a bahnisko se sirným bahnem.

Pro děti, dospělé i milovníky umění
Hned na začátku Lázeňského parku se nachází velké lákadlo pro malé i velké – termální jezírka. Jejich botanickou zajímavostí je tropické leknín victoria královská. Jeho listy rozložené na hladině mohou dosáhnout průměr až dva metry. Při procházce parkem se můžete zastavit při voliérách s ptačí zoo, která je během celého roku přístupná veřejnosti.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články