Domů Cestování Dubaj otevře největší ruské kolo na světě, bude dvakrát větší než London...

Dubaj otevře největší ruské kolo na světě, bude dvakrát větší než London Eye. Cestovatele láká i na rekordně nízké ceny hotelů

0
15

7fotiek v galerii
Ceny ubytování v Dubaji jsou momentálně na historickém minimu. Zdroj: Shutterstock

pelikán
Ceny ubytování v luxusních dubajských hotelích klesly na historické minimum.
Město budoucnosti, nejlepší destinace na světě a také město, které je držitelem největšího počtu rekordů v Guinessově knize. Řeč je o Dubaji, jednom ze sedmi emirátů.

Do sbírky rekordů nejnovější přidá i největší a nejvyšší vyhlídkové kolo – Ain Dubai se nachází na ostrově Bluewaters a sahá do výšky až 250 metrů. Do provozu bude uvedeno 21. října.

Je těžké udržet si přehled o všech rekordech, které toto město drží – jejich počet momentálně atakuje číslo 500 a jen v roce 2020 jich přibylo do sbírky 34.

Ani rok 2021 se však nenechá zahanbit. Kromě vyhlídkového kola přibyl Dubaje letos nejvýše položený infinity pool, nejhlubší bazén a v říjnu ho čeká jedna z největších událostí – EXPO 2020.

První rekordy však Dubaj pokořil už v prvních pár minutách roku 2021 – nejdelší ohňostroj, největší podvodný časovač či nejvyšší ohňová projekce na hudebním koncertu. Rekordy momentálně překonává i na stránce cestovní kanceláře Pelikán, kde nabízí historicky nejnižší ceny ubytování.

Ve spolupráci s cestovní kanceláří Pelikán vybíráme několik rekordů, které tato destinace neuvěřitelných možností návštěvníkům nabízí a také akční nabídky letenek a pobytů, s cenovkou již od 20 eur.

AKCIOVÉ LETENKY DO DUBAJE

Vídeň
Rakousko
Dubaj
Spojené Arabské Emiráty

od 339 €
Pokračovat k termínem
Zobrazit další akční letenky
Akciové dovolené v Emirátech

Dubaj – Mövenpick Jumeirah Beach
Nachází se ve známé čtvrti v Dubaj Marina, v pěší vzdálenosti od pláže Arabského zálivu.
4.3 / 6
dobré
314 hodnocení
od 420 €
Cena na osobu
Pokračovat k termínem
Dubaj – Holiday Inn Express Jumeirah
Poloha a okolí hotelu je ideálním místem pro obchodní cestující i turisty. Hosté mají k dispozici bezplatný kyvadlový autobus do Jumeirah Public Beach, nákupního centra Mercato, nákupního centra Dubai Outlet Mall a stanice metra Al Jafiliya.
4.6 / 6
velmi dobře
2 hodnocení
od 501 €
Cena na osobu
Pokračovat k termínem

      Zobrazit další akciové dovolené v Emirátech

nejlepší letenky

Cesta do Dubaje vede přes několik aerolinek, tou nejpopulárnější je však ta s prémiovými Emirates. Ty si pro cestovatele pravidelně připravují akce v podobě bonusů k letence – aktuální mohou cestovatelé k letence získat vstupenku na La Perle – vodní divadelní představení.

To bývá mnohdy beznadějně vyprodáno, momentálně však cestovatelům stačí zakoupit si letenky do 8. září a mít odlet i přílet domů do konce téhož měsíce. Kompletní podmínky pro získání vstupenky na La Perle sepsali redaktoři cestovatelského portálu #pelipecky.

Zpáteční letenky s aerolinkami Emirates seženou cestovatelé již od přibližně 400 eur s odletem z Budapešti. V ceně je zahrnuto pojištění proti nákaze onemocněním COVID-19, a také vstupenka na největší událost tohoto a příštího roku – EXPO 2020.

Možností je však také zpáteční letenka do Dubaje již od necelých 120 eur s nízkonákladovými aerolinkami – stejně s odletem z Budapešti.

Dobrou zprávou pro cestovatele z východního Slovenska je i linka z Košic do Dubaje – ta je k dispozici již od necelých 370 eur zpáteční.

7fotiek v galerii
Palm Island, Jumeirah. Zdroj: Shutterstock
nejlevnější ubytování

Shoulder season v Dubaji stále trvá, což se odráží i na nabídce ubytování – a hlavně na cenovce. K dispozici je nabídka luxusního ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s cenou již od 20 eur na noc – a to i se snídaní.

Last minute ceny neutratili ani Dubaj, a do konce září najdou rekreanti v nabídce hned několik možností extrémně levného ubytování. Podle představitelů cestovní kanceláře Pelikán mluvíme o historickém minimu.

Doporučeným je tříhvězdičkový městský hotel Rove Dubai Marina, který je dostupný od necelých 30 eur na noc. Nachází se v blízkosti Dubai Marina, díky čemuž se cestovatelé velmi snadno přesunou na ty nejkrásnější dubajské pláže.

V nabídce najdou cestovatelé i pobyty v Dubaji, a to už od 650 eur s ubytováním ve čtyřhvězdičkovém hotelu. V ceně je zahrnut let s aerolinkami Emirates, letištní transfer a také stravování formou snídaně.

BEZ KOMENTÁŘE