spot_img

Nová lanovka pro Nízké Tatry, vstupné do Benátek či další dubajské nej

Benátky začnou od příštího roku vybírat vstupné, jeho výška bude záležet na několika faktorech Zdroj: Shutterstock

pelikán
Osm důležitých zpráv ze světa cestování, které vám za posledních sedm dní mohli uniknout.
Lyžařské středisko Jasná bude mít novou lanovku. Výstavbu spustili 18. srpna, spojovat bude Bílou pouť a průhybu. V plánu je výstavbu nové lanovky dokončit do budoucí zimy. Půjde o 15-místní kabinové lanovku známou například z jižní strany Chopku. Výše investice se vyšplhá na 15 milionů eur. Původní projekt pro lanovku na průhyb začali připravovat ještě v roce 2009. Podle kompetentních však ,, byl mnohem komplikovanější, finančně náročnější a především by vyžadoval větší zásah do prostředí kvůli potřebě nové sjezdovky pro příjezd k údolní stanici nad Luck „- uvádí Čeněk Jílek z TMR. Jak dodal, od roku 2015 se proto soustředili na přípravu minimalistické verze – pouze lanovky a z Bílé poutě, což podle něj znamená sedminásobně menší zásah do lokality.

Benátky začnou od roku 2022 vybírat vstupné. Zároveň budou stanoveny tzv. turistické kvóty – cestovatelé si tak budou muset svou návštěvu předem zarezervovat. V závislosti na aktuálním počtu návštěvníků, a také samotného ročního období, se bude cena vstupu do města pohybovat v rozmezí od tří do deseti eur. Od vstupního budou osvobozeni domácí obyvatelé, jejich rodiny a turisté, kteří budou mít zarezervované ubytování v některém z benátských hotelů.

AKCIOVÉ LETENKY DO ŠPANĚLSKA

Vídeň
Rakousko
Barcelona
Španělsko

od 24 €
Pokračovat k termínem
Akciové dovolené ve Španělsku

Ischia – Aragonese
menší hotel nedaleko historického centra s venkovním bazénem, ​​krásnou terasou, domácí stravou, transferem a českým delegátem
5.4 / 6
výborné
5 hodnocení
od 264 €
Cena na osobu
Pokračovat k termínem
Řím -Marc’Aurelio
4.8 / 6
velmi dobře
6 hodnocení
od 391 €
Cena na osobu
Pokračovat k termínem

      Zobrazit další akciové dovolené ve Španělsku

Nová linka do Jordánska z Vídně. Linka nízkonákladového irského dopravce Ryanair bude provozována od 2. listopadu, a to dvakrát týdně – každé úterý a sobotu. Směřovat bude do jordánského Ammánu. Zaváděcí ceny nové jordánské linky jsou dostupné již nyní, a to od necelých 80 eur zpáteční.

Slovinsko od 23. srpna upravilo podmínky pro tranzit. Cestovatelé musí mít od dnešního dne i při průjezdu přes zemi potvrzení o očkování či negativní test. V případě antigenu nesmí být starší než 48 hodin a při PCR testu ne více než 72 hodin. Cestovatelům také postačí potvrzení o překonání onemocnění COVID-19 ne starší šesti měsíců. Jde o krok tamní vlády, která reaguje na zhoršení epidemiologické situace – dosud byl tranzit do 12 hodin možný i bez prokázání se potřebnými dokumenty.

Dubaj v tomto roce otevře největší vyhlídkové kolo na světě. Ain Dubai tak bude nejnovější atrakcí na dlouhém seznamu dubajských rekordů – nachází se na Bluewaters Island a sahá do výšky 250 metrů, což z ní činí nejvyšší a největší atrakci svého druhu na světě. Ain Dubai znamená v překladu Dubaji oko – to nabízí 360 stupňový výhled na okolí během jízdy, která trvá 38 minut. Samotná jízda se odehrává v pohodlných 48 klimatizovaných kabinách, najednou se do nich dohromady vejde 1 750 návštěvníků.

Ain Dubai je jen jednou z mála nej věcí, které se letos dějí v Dubaji – emirát letos získal i nejvýše položený infinity pool na světě a v říjnu otevře své brány i jedna z těch největších událostí – EXPO 2020.

Thajsko rozšířilo svůj bezkaranténny model Sandbox. Země otevřela své turisticky nejoblíbenější destinace bez karantény pro očkovaných cestovatele ještě v červenci. Součástí programu s názvem Sandbox byl Phuket a od 1. července se očkováni cestovatelé vyhnuli povinné hotelové karanténě, po 14 dnech mohli následně vycestovat i do jiných částí Thajska. Po novém rozšířili model na Phuket Sandbox 7 + 7 Extension. Po sedmi dnech se turisté mohou z Phuketu přesunout na dalších sedm dní do jiné vybrané destinace. Kompletní podmínky vstupu do Thajska sepsali redaktoři cestovatelského portálu #pelipecky.

Aerolinky Alitalia ožijí pod novým jménem. Jejich nástupce s názvem Italia Trasporto Aérea (ITA) získal povolení k provozu letů – ty plánuje spustit od 15. října, zpočátku plánuje provozovat 50 letadel. Itálie koncem července schválilo, že do firmy ITA vloží na začátek kapitál 700 milionů eur z veřejných zdrojů. Během dalších dvou let by se měl zvýšit na 1,35 miliardy eur. ITA měla začít s provozem už začátkem dubna, jednání s Evropskou komisí o osudu aerolinií Alitalia a její nástupce se však prodloužily o několik měsíců. Zatímco mnohé letecké společnosti stojí na tenkém ledě krize způsobené aktuální globální situací, Alitalia by mohla být jednou z mála, kterou koronavirus zachrání.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články