Domů Cestování Pelikán láká cestovatele do Dubaje na slevu a Španělsko na bezplatné covid...

Pelikán láká cestovatele do Dubaje na slevu a Španělsko na bezplatné covid pojištění

0
16

Aerolinky Emirates lákají na světovou výstavu EXPO 2020, spolu s nimi i Pelikán, který přidává slevu na pobyty v Dubaji. Zdroj: Shutterstock

pelikán
Devět důležitých zpráv ze světa cestování, které vám za posledních sedm dní mohli uniknout.
Španělské regiony zdarma pojistí turistů proti onemocnění COVID-19

Vláda Kanárských ostrovů loni podepsala s pojišťovnou AXA smlouvu o platném cestovním pojištění pro všechny turisty cestující na ostrovy. Novinka se po novém vztahuje na všechny cestující, kteří směřují na Baleárské ostrovy, do Andalusie nebo do regionů Murcia či Galicie. Cestovatelé získávají bezplatné krytí pro případ nákazy onemocněním COVID-19 automaticky. Pojištění platí od 13. srpna a zatím do konce roku, tedy do 31. prosince 2021. Více o novém španělském covid pojištění se dočtete v článku z dílny cestovatelského magazínu #pelipecky.

Pelikán dává slevu na pobyty do Dubaje

Sleva ve výši 50 eur se vztahuje na všechny pobyty v Dubaji, které obsahují letenku s prémiovými aerolinkami Emirates. Podmínkou je zakoupení cestovního pojištění – do poznámky následně třeba vložit kód EKPOBYT21. Přesné podmínky a kroky naleznete v článku z dílny cestovatelského magazínu #pelipecky.

Cestující s Emirates, kteří navíc poletí do Dubaje v době od 1. října do 31. března 2022 získají bezplatnou celodenní vstupenku na světovou výstavu EXPO. Kromě toho návštěvníci Dubaje s aerolinkami Emirates získají za každou minutu strávenou v této metropoli jednu Skywards míli. Tyto míle pak lze použít pro upgrade do vyšší třídy, lepší služby na paluby a mnoho dalšího.

AKCIOVÉ LETENKY DO ŠPANĚLSKA

Vídeň
Rakousko
Barcelona
Španělsko

od 24 €
Pokračovat k termínem
Akciové dovolené ve Španělsku

Andalusie – Bajondillo Apartments
oblíbený pobyt na jihu Španělska s ubytováním ve studiích s česky mluvícím personálem, snídaní a transferem
5.2 / 6
výborné
9 hodnocení
od 178 €
Cena na osobu
Pokračovat k termínem
Mallorca-Tora
5.1 / 6
výborné
2 hodnocení
od 257 €
Cena na osobu
Pokračovat k termínem
Zobrazit další akciové dovolené ve Španělsku
Severní Macedónskobude od 1. září žádat očkování, test či imunitu

Při vstupu do Severního Makedonie aktuálně není požadovaný negativní výsledek PCR testu a po vstupu není třeba absolvovat povinnou karanténu. Od 1. září bude nutné prokázání se očkováním, negativním PCR testem ne starším než 72 hodin či potvrzením o překonání onemocnění COVID-19. V případě nepředložení předmětných potvrzení bude vyžadována sedm denní karanténa v zemi. Tranzit přes zemi bude povolen maximálně do pěti hodin.

Tuniskozavádza karanténu pro neočkovaných

Povinna deset denní karanténa se bude týkat neočkovaných zahraničních turistů a úřady pro tento účel vyčleněny hotely, ve kterých si cestující musí zaplatit rezervaci. Od 1. června 2021 mohou cestovatelé letět do Tuniska i bez testu, a to pokud jsou plně očkování dvěma dávkami nebo v uplynulých šesti týdnech onemocnění COVID-19 překonali. Podmínky vstupu do Tuniska pro vás sepsali redaktoři cestovatelského magazínu #pelipecky v jednom ze svých článků.

Černá Hora od 24. srpna vyžaduje od cestovatele test, očkování nebo imunitu Od minulého úterý je třeba prokázat se při cestě do Černé Hory potvrzením o absolvování alespoň první dávky očkování negativním PCR zda antigenický testem nebo potvrzením o překonání onemocnění COVID-19, kterým je například pozitivní výsledek testu starší než 14 dní. Cestovatelům se doporučuje zajistit si papírovou formu jednotlivých potvrzení, a to s originální razítkem zdravotnického zařízení. Jejich elektronická verze totiž nemusí být akceptována. Kompletní podmínky vstupu do Černé Hory v článku z dílny cestovatelského magazínu #pelipecky.

Vysoké Tatry mají novou Ferry

Klub Slovenská turistů zpřístupnil a uvedl do užívání novou vysokohorskou Ferry, nese název Příčné sedlo podle lokality, kterou prochází. Nová via ferrata do příčného sedla je jednosměrná a vede vpravo od řetězů z Malé Studené doliny do příčného sedla. Její celková délka je 430 metrů a autoři uvádějí ferratový set jako doporučený. Tzv. via ferrata označuje zajištěnou cestu v náročném horském terénu – ta je zajištěna řetězy, lany, stoupačkami, žebříky apod., které umožňují její výstup. Díky tomu mohou exponované a horolezecké terény zdolávat i méně zkušení lezci, a to bez nutnosti horolezeckých lan. Nadále je nutná správná výbava – přilba, sedací úvaz, tlumič pádů a lezecké rukavice.

Omán se od 1. září otevře očkovaných turistům

Podmínkou je plné očkování (absolvování všech potřebných dávek a uplynutí alespoň 14 dní od poslední) a negativní PCR test ne starší než 72 hodin nebo 96 hodin v případě letů, které trvají více než osm hodin.

BEZ KOMENTÁŘE