Domů Rady a Návody Na kole je třeba jezdit bezpečně

Na kole je třeba jezdit bezpečně

0
7

Cyklistickou sezónu máme v plném proudu, a tak se spolu pojďme podívat, které základní cyklistické vybavení nám pomůže k tomu, aby se nám na kole nestal žádný úraz.

Vybavení, které vás ochrání

V první řadě by cyklisté měli myslet na ochranu své hlavy a používat cyklistickou helmu, která vás uchrání před vážným zraněním hlavy. Helmy UVEX  s kšiltem jsou nejlepší variantou, dokáží zařídit alespoň trochu stínu. I když samozřejmě většina cyklistů nosí cyklistické brýle, kšilt je vždy bonusem navíc.

Zdroj: https://pixabay.com/

Na extrémní sjezdy se nestyďte pořídit páteřní chránič. Je lepší potížím se zády předcházet, než riskovat ochrnutí, či velmi zdlouhavou rekonvalescenci po operaci páteře.

I běžný pád velmi bolí, nejčastěji to odnesou ruce, pokud spadnete na asfaltu, můžete mít velmi hluboko zaražené kamínky.  Rukavice na kolo omezí riziko odřenin a jako bonus navíc, se vám nebudou potit ruce. 

Dětem můžete pořídit i chrániče na kolena, než se naučí lépe jezdit, nebo ať mají na první vyjížďky alespoň kalhoty s dlouhými nohavicemi.

Postarejte se o to, abyste byli vidět

Vidět a být viděn – to je pravidlo nejen pro osobní automobily, chodce, motorkáře, ale i pro cyklisty, kteří se pohybují v silničním provozu. Předepsaná světla a odrazky Knog by měly být samozřejmostí, ale na škodu nebudou reflexní výplety, či oblečení s reflexními prvky, popřípadě helmy na kolo opatřené blikajícím světýlkem. 

Na extrémní trasy se připojistěte

V poslední době je velmi moderní vydávat se na extrémní trialy do alp a do skal. Nezapomínejte na to, že pokud se vám v zahraničí přihodí úraz, poletí pro vás vrtulník a pobydete si tam pár týdnů v nemocnici, mohl by vám přijít účet ve výši ceny menšího domku. Proto se před cestami do zahraničí pojistěte a nezapomeňte si připlatit pojištění rizik pro adrenalinové sporty. 

BEZ KOMENTÁŘE