Domů Rady a Návody Jak si ženy užijí uspokojivý sex? Nový průzkum našel čtyři účinné techniky

Jak si ženy užijí uspokojivý sex? Nový průzkum našel čtyři účinné techniky

0
1

Samostatný vaginální styk ženám na orgasmus ve většině případů nestačí. Sedmdesát až devadesát procent žen není podle odborníků schopných dosáhnout vyvrcholení pouze z penetrace, což není vzhledem k anatomii ženského těla nic překvapivé.

Nepoměr v sexuální rozkoši mužů a žen je přitom známý fenomén, který se v angličtině nazývá také „orgasm gap“. Pojem mluví o propastných rozdílech. Například velká americká studie z roku 2016 uvádí, že muži dosáhnou orgasmu v 95 procentech případů, zatímco ženy pouze v 65 procentech.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK
Proč mají ženy méně orgasmů než muži a co s tím můžeme udělat
Čtěte
Čerstvý americký průzkum publikovaný v odborném časopise PLoS One nyní poukazuje na to, že ženy mohou svou sexuální rozkoš při styku zvýšit.

Jeho autorky a autoři ve spolupráci se vzdělávací platformou OMGYes identifikovali na základě dat o amerických ženách předtím nepojmenované, no jednoznačné techniky.

Průzkumu se jich zúčastnilo přes tři tisíce ve věku od 18 do 93 let.

Samy zhodnotili, což u nich funguje

„Tisíců žen jsme se zeptali, co dělají, aby při penetračním sexu zažili více rozkoše a zjistili jsme, že existují čtyři techniky, které fungují pro většinu z nich,“ cituje portál Science Alert výzkumnice sexuálního a reprodukčního zdraví, Christianu von Hippelovú.

BEZ KOMENTÁŘE