spot_img

Jak si ženy užijí uspokojivý sex? Nový průzkum našel čtyři účinné techniky

Samostatný vaginální styk ženám na orgasmus ve většině případů nestačí. Sedmdesát až devadesát procent žen není podle odborníků schopných dosáhnout vyvrcholení pouze z penetrace, což není vzhledem k anatomii ženského těla nic překvapivé.

Nepoměr v sexuální rozkoši mužů a žen je přitom známý fenomén, který se v angličtině nazývá také „orgasm gap“. Pojem mluví o propastných rozdílech. Například velká americká studie z roku 2016 uvádí, že muži dosáhnou orgasmu v 95 procentech případů, zatímco ženy pouze v 65 procentech.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK
Proč mají ženy méně orgasmů než muži a co s tím můžeme udělat
Čtěte
Čerstvý americký průzkum publikovaný v odborném časopise PLoS One nyní poukazuje na to, že ženy mohou svou sexuální rozkoš při styku zvýšit.

Jeho autorky a autoři ve spolupráci se vzdělávací platformou OMGYes identifikovali na základě dat o amerických ženách předtím nepojmenované, no jednoznačné techniky.

Průzkumu se jich zúčastnilo přes tři tisíce ve věku od 18 do 93 let.

Samy zhodnotili, což u nich funguje

„Tisíců žen jsme se zeptali, co dělají, aby při penetračním sexu zažili více rozkoše a zjistili jsme, že existují čtyři techniky, které fungují pro většinu z nich,“ cituje portál Science Alert výzkumnice sexuálního a reprodukčního zdraví, Christianu von Hippelovú.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články