spot_img

Mallorca láká i na podzimní dovolenou, letenky nabízí za rekordně nízké ceny

7fotiek v galerii
Mallorca je momentálně nejprodávanější letenkou Slováků roku 2021 Zdroj: Shutterstock

pelikán
Ceny zpátečních letenek do destinace Palma de Mallorca začínají pod hranicí 30 eur.
Ibiza, Formentera, Menorca a Malorka – to jsou nejznámější a největší z Baleárských ostrovů. Právě poslední ze zmíněných je již tradičně každé léto považován za nejoblíbenější prázdninovou destinaci Slováků.

Vyplývá tak z dat cestovní kanceláře Pelikán – dovolené na Mallorce však letos kralují nejen letu, ale i celému dosavadnímu roku.

„Mallorca je skvělou destinací pro každého rekreantů – má obrovské množství pláží, krásné a čisté moře, mnoho kulturních a historických památek, a také krásnou přírodu,“ jmenuje Patrik Vas, manažer pro strategické partnerství cestovní kanceláře Pelikán.

Podle zástupce Pelikána je španělský ostrov výbornou destinací i na podzimní dovolenou – teploty zůstávají stále poměrně vysoké, avšak snižují se počty turistů, což přináší výhody v podobě prázdnejších pláži a oblíbených turistických destinací.

„Mimořádně oblíbenými jsou momentálně i kompletní pobytové balíčky na Mallorce, stejně jako letenky začínají na nízkých částkách, s odlety ještě během srpna a také na podzim,“ dodává Vas.

AKCIOVÉ LETENKY NA Mallorce

Vídeň
Rakousko
Palma Mallorca
Španělsko

Evropský ostrov
od 29 €
Pokračovat k termínem
Zobrazit další akční letenky
Akciové dovolené ve Španělsku

Andalusie – Bajondillo Apartments
oblíbený pobyt na jihu Španělska s ubytováním ve studiích s česky mluvícím personálem, snídaní a transferem
5.2 / 6
výborné
9 hodnocení
od 178 €
Cena na osobu
Pokračovat k termínem
Mallorca-Tora
5.1 / 6
výborné
2 hodnocení
od 257 €
Cena na osobu
Pokračovat k termínem

      Zobrazit další akciové dovolené ve Španělsku

Top dovolená léta 2021

Samotná Mallorca patří podle dat Pelikána mezi její nejpopulárnější letní dovolenkové destinace – ze všech zakoupených letních pobytů v zahraničí tvoří největší z Baleárských ostrovů letos podíl přibližně 10 procent.

Oblíbenou by měla být i během podzimu – k tomu přispívají nízké ceny last minute nabídek a také zlepšující se incidence nových případů nákazy koronavirus ve Španělsku.

„Pětitýdenní incidence nových případů ve Španělsku se snižuje a růstový faktor je klesající – a to o zhruba 27 procent,“ vysvětluje Vas.

Pobyt na Mallorce si mohou rekreanti vychutnat již od přibližně 300 eur na osobu s odletem z nedaleké Vídně na čtyři noci. V nabídce najdou také pobyt na Mallorce – sedm nocí se stravováním all inclusive od přibližně 470 eur na osobu.

Španělsko je toto léto top dovolenkovou krajinou Slováků. Samotná Malorka tvoří ze všech španělských destinací podíl 33 procent a ze všech prodaných letenek za léto 2021 tvoří ty směřující na španělský ostrov zhruba sedm procent.

„Letenky na Mallorku jsou během letošní letní sezóny dostupné za rekordně nízké ceny, navíc je k dispozici množství letů s nízko nákladovými dopravci,“ dodává Vas.

Kromě toho se Mallorca zatím drží i na první příčce top letenek za celý rok 2021. Druhou Barcelonu předběhla v prodeji o 45 procent.

7fotiek v galerii
Cala Agulla na ostrově Mallorca Zdroj: Shutterstock
říjnová dovolená

Mallorca je díky příznivým teplotám celoročním destinací, nejčastěji ji však navštěvujeme během letních měsíců, kdy průměrné teploty překračují hranici 30 ° Celsia.

Mallorku se však vyplatí navštívit i během podzimu – zatímco v září se teploty vyšplhají k 30 ° Celsia, v říjnu nabízí příjemné počasí s teplotami kolem 27 ° Celsia a zejména prázdné pláže.

„Samotné počasí však záleží i na cílové destinace na ostrově – jižní část ostrova je krytá pohořími, padá na ní proto méně srážek, počasí není větrné a celkově se v této části ostrova teploty šplhají výše,“ vysvětluje Vas.

Teploty moře se i během podzimu pohybují okolo 25 až 20 ° Celsia – cestovatelé by proto měly zvážit i dovolenou během babího léta, kdy si stále mohou vychutnat příjemné teploty moře a zároveň je na ostrově budou čekat menší davy.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články