spot_img

Budoucnost práce je hybridní. Společnost Mars nezapomíná ani na domácí mazlíčky

Společnost Mars šla již dlouho před pandemií příkladem v poskytování flexibilních pracovních příležitostí pro své spolupracovníky (jak Mars označuje své zaměstnance) – flexibilita pracovní doby, prostor podněcující spolupráci nebo přátelský přístup k domácím mazlíčkům v kanceláři je jen pár příkladů této myšlenky. Nová iniciativa Mars, nazvaná Budoucnost práce nabízí ještě větší svobodu v tom kde, kdy a jak spolupracovníci společnosti Mars vykonávají své pracovní povinnosti. Flexibilní přístup byl navržen na základě rozložení 50:50, z čehož jen polovinu pracovní doby tráví zaměstnanci v kanceláři, která taktéž prošla novou definicí.

Více času na rodinu, včetně mazlíčků

Zatímco nové hybridní způsoby práce nabízejí pracujícím rodičům větší flexibilitu při trávení času se svými dětmi, při navrhování budoucnosti práce v Mars byly brány v úvahu i domácí mazlíčci. Stále více spolupracovníků společnosti Mars se také stává majiteli domácích mazlíčků a nové způsoby práce reflektují taktéž jejich potřeby. Díky Mars iniciativě Better world for pets, byly jejich pet-friendly kanceláře vždy jádrem všech pracovišť. Nové způsoby práce ale nabízejí možnosti i pro ty, kteří by rádi trávili více času se svými mazlíčky doma. Majitelé domácích mazlíčků jsou také podporování v tom, jak se nejlépe připravit na situaci, kdy se k nim jejich mazlíčci v kanceláři připojí.

Pandemie COVID-19 vyvolala zatím největší narušení způsobu práce v moderní historii. Víme, že není možné se jen tak vrátit k tomu “jak to bylo dříve“. Mnohým z nás chyběla osobní spolupráce – spolutvoření, spontánnost a spojení, ke kterému dochází, když se setkáme. Zjistili jsme ale, že z práce na dálku, kratších schůzek a méně cestování můžeme také těžit. Naše nová strategie Budoucnost práce umožňuje našim spolupracovníkům vyvážit soustředěnou práci (doma/na dálku) a společnou práci (v kanceláři). Těšíme se, že jakmile to okolnosti dovolí, přivedeme tuto strategii k životu, a to ve všech 4 lokalitách našeho klastru ve střední Evropě: v České republice, na Slovensku, V Maďarsku a v Rumunsku” říká Daria Maslovskaya, ředitelka lidských zdrojů společnosti Mars pro střední Evropu.

Mars je tak další společností, která od svých spolupracovníků neočekává výkon práce pouze z kanceláře. Hybridní modely práce jsou čím dál oblíbenějších a pandemie jejich zavádění urychlila.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články